Реле напруги ЗУБР 3Ф призначене для захисту побутового та промислового обладнання (зокрема трифазних електродвигунів) від перевищення допустимої меж напруги. Реле працює за принципом висікання: у разі виникнення аварійної ситуації воно вимикає навантаження.
Прилад стежить за послідовністю фаз, а також вимикає навантаження у разі виникнення їх асиметрії. Час вимкнення вантажу, водночас його можна регулювати.
Для нормальної роботи реле досить однієї фази й нуля. Завдяки цьому реле напруги можна використовувати як повноцінний однофазний захист. Без нуля реле напруги працювати не буде.
Для керування трифазним обладнанням необхідно використовувати контактор.
У меню можна вимкнути поперемінне керування ладом, а також фазовий перекос, окремо один від одного. Також можливе вимкнення контролю відсутності фази (доступно тільки за вимкненого перекосу). У попередніх версіях реле брак фази не вважалося неправильною під час використання в однофазному режимі. Тепер ним можна керувати.
Запис аварійних ситуацій в енергонезалежній пам'яті відбувається відповідно до їхнього пріоритету. Наприклад, якщо в мережі одночасно відбуваються стрибка напруги та перекос фази, то в пам'ять буде записано найважливішу подію — фазовий перекіс.
Навантаження додається після закінчення затримки живлення. Ви можете налаштувати його тривалість від 3 до 600 с, залежно від типу пристроїв, що під'єднуються. Стандартно встановлюється модель затримки, яка враховує тривалість аварійної ситуації, даючи змогу швидко відновити роботу обладнання. Але ви можете активувати модель затримки, яка почне відлік тільки після того, як надзвичайна ситуація закінчиться.
Активуйте професійну модель зняття навантаження, яка допоможе уникнути частих вимкнень обладнання. Вимкнення навантаження не станеться у разі безпечних за значенням і тривалості відхилення від норми.
Реле починає відтворювати на цифровому екрані поточну напругу кожної з фаз відразу після увімкнення. Якщо напруга є в заданих межах, пристрій вмикає живлення навантаження, про що сигналізуватиме червоний індикатор. Реле керується лише трьома кнопками.
Реле встановлюється в розподільному щиті на стандартну DIN-рейку завширшки 35 мм. Якщо є можливість потрапляння води в прилад або в приміщення, підвищується рівень вологості, то екран має відповідати класу захисту IP55 відповідно до ДСТУ 14254.
| Основні | |
|---|---|
| Виробник | RMS |
| Кількість розмикальних контактів | 1 шт. |
| Тип монтажу | На DIN рейку |
| Дисплей | Так |
| Індикація | Світлова |
| Контроль послідовності фаз | Так |
| Ступінь захисту IP | 20 |
| Технічні характеристики | |
| Кількість фаз | 3 |
| Номінальний струм | 5 А |
| Номінальна робоча напруга постійного струму | 220 В |
| Мінімальна напруга спрацьовування | 120 В |
| Максимальна напруга спрацьовування | 280 В |
| Максимальна потужність | 1000 Вт |